Wyposażenie/ Maluch plus

Żłobek Samorządowy działa na terenie gminy Wiśniowa od czerwca 2018 roku. Zlokalizowany jest na terenie kompleksu szkolno-przedszkolnego w Wiśniowej pod adresem Wiśniowa 76B.

Budynek żłobka urządzony jest przytulnie i kolorowo, co pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci. Jest wyposażony w nowoczesne meble i zabawki.

W żłobku znajdują się dwie sale zabaw, w których może znajdować po 16 dzieci.

Żłobek Samorządowy w Wiśniowej już 3 razy wnioskował o dotację „Maluch plus”

W roku 2018 z programu otrzymaliśmy 395 000 zł.

W roku 2019 – 87 200 zł

W roku 2020 – 142 900 zł

W 2018  dotacja z „Maluch plus” została rozdysponowana w następujący sposób: kwota 92 000 zł przeznaczona została na pierwsze wyposażenie żłobka (zabawki, meble, pomoce dydaktyczne itp.).  Zakupione zostały zabawki, które są atrakcyjne dla dzieci i dostosowane do wieku. Pomoce dydaktyczne zostały wybrane duże i kolorowe tak, aby przyciągały uwagę dziecka i były pomoce w prowadzeniu zajęć dydaktycznych. Zakupione za tą kwotę zostały również kąciki, które służą do zabaw tematycznych tj. kącik kuchenny, kącik lekarski, kącik sklepowy, kącik czytelniczy, kącik teatralny oraz warsztaty samochodowe.

Zabawy w kącikach ułatwiają kontakty z rówieśnikami, rozwijają zdolności manualne oraz sprawność fizyczną. Dzieci poprzez naśladownictwo osób dorosłych uczą się ról społecznych oraz poznają zawody. W kącikach tematycznych odgrywane są role, które dzieci zaobserwują u rodziców i otoczenia.

80 000 zł kosztował nas przepiękny plac zabaw, na którym znajduje się domek duży, funkcyjna zjeżdżalnia, dwie huśtawki oraz trzy huśtawki-bujaczki. Plac zabaw jest kolorowy ogrodzony i wyłożony bezpieczną nawierzchnią co sprzyja świetnej zabawie na świeżym powietrzu.

120 000 zł wydane zostało na duży parking oraz ogrodzenie, natomiast 83 200 wyniósł generalny remont placówki oraz wentylacja mechaniczna.

W 2019 roku z dotacji  „Maluch plus” została postawiona wózkarnia za kwotę 20 407 zł oraz zakupiliśmy dwa duże wózki 4 osobowe dla naszych najmniejszych pociech za 6000 zł.

Zwiększyliśmy bezpieczeństwo dzieci poprzez założenie monitoringu wewnętrznego i zewnętrznego.

Zakupiony został odkurzacz piorący oraz  oczyszczacze powietrza do każdej sali za kwotę 2800zł, dzięki min frekwencja na grupach zwiększyła się o 50 procent.

Dla poprawienia jakości wody zamontowaliśmy lampę bakteriobójczą.

Dla zwiększenia efektywności zajęć zakupiliśmy ekran projekcyjny i projektor oraz inne pomoce dydaktyczne.

Z dotacji maluch 2020 za kwotę 1250 zł zakupione zostały quady- jeździli, które dzieci uwielbiają.

Założyłyśmy rolety zewnętrzne za kwotę 2700 zł

Zakupiliśmy nagłośnienie oraz keyboard za kwotę 5000 tysięcy zł co jest bardzo przydatne podczas organizowania różnych  uroczystości  tj. pożegnanie absolwentów żłobkowych oraz dzień dziecka, andrzejki, zabawa choinkowa.

1200 zł przeznaczyliśmy na zakup fantomu dziecięcego do resuscytacji. Dzięki nauce i systematycznemu szkoleniu nasz zespół jest solidnie przeszkolony do pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zamontowaliśmy magiczny dywan, który jest interaktywnym urządzeniem projekcyjnym spełniającym funkcje podłogi interaktywnej i stołu interaktywnego. Przeznaczony jest do ćwiczeń, gier oraz nauki angielskiego. Dzieci mogą np. skakać i łapać balony.

Wybudowaliśmy  kolejny zadaszony plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i ogrodzeniem. Poprzez tą inwestycję zyskliśmy dodatkowe 90 m2 do zabawy na świeżym powietrzu.

Zakupiliśmy podświetlany basen kulkowy

Bardzo funkcjonalne okazały się wózki duże spacerowe wiec dokupiliśmy jeszcze jeden 6 osobowy.

Wyposażyliśmy  kuchnie w fontannę czekoladową, gofrownicę oraz inne przybory kuchenne, które są przydatne do organizowania dni tematycznych tj.: dzień gofra, dzień czekolady, dzień ziemniaka, dzień pizzy, tłusty czwartek, dzień chleba, dzień ciasta.

Zakupiliśmy generalizatory ozonu dzięki czemu skutecznie oczyszczamy powietrze z wirusów, grzybów i różnych bakterii.

Ozon, który jest wytwarzany przez ozonator to odmiana tlenu o silnych właściwościach aseptycznych. Udowodniono, że ozon jest jednym z najskuteczniejszych środków dezynfekcyjnych. Jego działanie bakteriobójcze i wirusobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze od chloru, dlatego stąd też wykorzystuje się go do dezynfekcji pomieszczeń, wody pitnej a szczególnie tam  gdzie obecność wirusów czy bakterii mogą być wysoce niepożądana. Ozonator niszczy wszelkie mikroorganizmy oraz zapobiega ich rozwojowi, są również polecane alergikom. Regularne przeprowadzenie zabiegu ozonowania wyraźnie poprawia komfort życia dzieci.